12 гривень за кілограм – так дешево малину ще не купляли

12 гривень за кілограм – так дешево малину ще не купляли - INFBusiness

Учасників українського ринку малини минулого тижня не на жарт розбурхали та обурили оголошення про закупівлю малини для заморожування за ціною 12 грн/кг. Ці оголошення розміщували переважно посередники, які планували консолідувати обсяги та перепродати малину на заморозку за вищою ціною, тому вартість сировини для переробників у цьому випадку була дещо вищою. Однак це призвело до того, що й заморозники теж спробували зменшити закупівельні ціни на малину.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на EastFruit.

Раніше низка українських фермерів ухвалила рішення про припинення збирання малини, вважаючи це недоцільним. За інформацією учасників ринку, вартість збирання одного кілограма малини коливається від 14 до 18 грн/кг, залежно від регіону та врожайності. Тому ціна в 12 грн/кг в абсолютній більшості випадків не покриватиме навіть витрати на збирання малини, не кажучи вже про інші витрати на вирощування цієї ягоди. Відповідно, продавати ягоду за такою ціною можуть собі дозволити лише невеликі виробники, які не використовують найману працю.

«Потрібно зазначити, що 12 грн – це не найнижча ціна, яку українським фермерам пропонували за малину у гривні. Влітку 2018 року ціни опускалися навіть до 8 грн/кг, проте, якщо зважати на ціни в доларах США, то сьогоднішні 12 грн еквівалентні 8 грн у 2018 році. Але це не зовсім коректно, тому що доларова інфляція за цей період була дуже високою. Відповідно, 32 центи у 2018 році еквівалентні сьогоднішнім 37 центам. Інакше кажучи, нижній поріг закупівельних цін на малину в Україні в порівнянних цінах на 14% нижчі за антирекорд 2018 року», – каже Андрій Ярмак, економіст інвестиційного департаменту Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (ФАО).

Рівень цін на малину в Україні шокує не лише місцевих фермерів, а й фермерів та заморозників в інших країнах Європи. Багато хто з них, як і раніше, не може продати запаси замороженої малини врожаю 2022 року, а також уже сформував запас нового врожаю, закупивши її за цінами не нижче 1,1-1,2 євро за кг. Іншими словами, заморозники в Польщі та Сербії навіть цього сезону платили за сировину в середньому в 2-3 рази більше, ніж заморозники в Україні.

«2023 року українські заморозники з високою ймовірністю знову зможуть непогано заробити. Навіть незважаючи на зниження рівня доданої вартості, вони гарантують собі хоч і невеликі, але прибутки», – каже Андрій Ярмак.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *