Вантакор: нещадний до шкідників, лагідний до довкілля

Вантакор: нещадний до шкідників, лагідний до довкілля - INFBusiness

В жодного аграрія, який вирощує кукурудзу, не викликає сумнівів твердження, що найзначнішої шкоди посівам кукурудзи завдають лускокрилі шкідники — кукурудзяний стебловий метелик та бавовникова совка.

Сезон вирощування кукурудзи 2022 року щодо цього був дуже показовим. Масово кукурудзі шкодили не лише вищезгадані комахи, також спостерігалась масова шкідливість лучного метелика на Лівобережжі та інших Лускокрилих. Згідно повідомлень Держпродспоживслужби, залежно від регіону заселення посівів кукурудзи шкідниками становило від 4 до 26 % рослин, пошкоджено було від 3 до 15 % качанів кукурудзи. Найхарактернішими проявами шкідливості стеблового метелика було вигризання гусінню ходів у стеблах, відповідно, пошкодження судинно- волокнистих пучків і, як наслідок, — порушення висхідного і низхідного руху води, надходження поживних речовин і продуктів фотосинтезу. Загальні втрати врожайності кукурудзи за відсутності контролю оцінюються приблизно в 15 %, а в роки значного поширення — в рази вище.

Вантакор: нещадний до шкідників, лагідний до довкілля - INFBusiness

Компанія FMC має доволі широке портфоліо інсектицидів, які забезпечують контроль найпоширеніших шкідників у всіх сегментах вирощування культур — від садових та овочевих відкритого і закритого ґрунту до польових культур. І саме в сегменті контролю лускокрилих шкідників визнаним лідером у світі є препарати на основі молекули Rynaxypyr® (хлорантраніліпрол), серед яких в Україні відомий інсектицид Кораген®. Це перша і на сьогодні найпотужніша діюча речовина з групи антраніламідів. Але умови ведення сільського господарства доволі мінливі і ринок потребує нових рішень, які ефективно працюватимуть за більш жорстких і мінливих умов. І саме задля задоволення таких потреб науковці нашої компанії протягом останніх років працюють над розробкою нових рішень на основі молекули Rynaxypyr®. Результатом тривалої роботи стало виведення на ринок світу та України декількох нових продуктів, одним із яких є інсектицид Вантакор™.

Вантакор: нещадний до шкідників, лагідний до довкілля - INFBusiness

Вантакор™ — це унікальна висококонцентрована (600 г/л хлорантранліпролу) формуляція молекули Rynaxypyr® підвищеної стабільності, призначена для роботи за більш мінливих умов навколишнього середовища. Основна дія препарату відбувається за потрапляння Вантакор™ до шлунку комах, а також через кутикулу (контактна дія). Вантакор™ активує рианідин рецепторні гени, які відіграють ключову роль у скорочуванні м’язів. Після поїдання обробленої препаратом поверхні інсектицид Вантакор™ потрапляє до організму комахи, де активізується виведення внутрішніх запасів кальцію з м’язів шкідника (рецептор змушує рецепторний канал відкриватися на більш тривалий період часу). Неконтрольоване виведення іонів кальцію різко зменшує його внутрішні запаси в організмі. Внаслідок цього шкідник втрачає здатність скорочувати м’язи і в них миттєво настає параліч. Своєю чергою це призводить до швидкої зупинки харчування (в межах двох годин після поїдання обробленої поверхні), личинки втрачають здатність рухатися та невдовзі гинуть (впродовж 24–72 годин). Вантакор™ на кукурудзі забезпечує довготривалий та високоефективний контроль кукурудзяного стеблового метелика, бавовникової совки та інших представників Лускокрилих (зокрема, озимої совки).

Вантакор: нещадний до шкідників, лагідний до довкілля - INFBusiness

Вантакор™ зберігає всі властивості провідного в галузі Rynaxypyr®- умісного продукту — інсектициду Кораген®, включаючи мінімальний вплив на ссавців та екотоксикологічний вплив, відмінну безпечність для комах- запилювачів (бджоли, джмелі) та корисної ентомофауни — хижих комах (у першу чергу сонечка та золотоочки), які харчуються іншими комахами, насамперед попелицями, та підтримують чисельність їхньої популяції на стало низькому рівні. За використання Вантакор™ корисні комахи продовжують працювати у посівах. Продукт за низьких норм використання володіє покращеними властивостями щодо приготування робочих розчинів, застосування та стійкістю до змивання. Норма використання продукту на кукурудзі становить 35–50 мл/га для наземного обприскування.

Сучасна формуляція ™ зумовлює такі переваги інсектициду Вантакор™

► Унікальна препаративна форма демонструє відмінні властивості користування, змішування й стійкості до змивання опадами, підсилення трансламінарної дії в мінливих умовах навколишнього середовища. Вантакор® у разі випадання сильних опадів після застосування контролює вищий відсоток гусениць протягом тривалішого часу після застосування (15–18 діб після обробки) порівняно з традиційною формуляцією Кораген®.

► Складна архітектура формуляції дає можливість застосування зменшених норм робочого розчину без зменшення ефективності. Для якісного покриття рослин кукурудзи достатньо вже 100 л/га робочого розчину, що є ключовим для прояву максимальної ефективності продукту. Цікаво, що в США, де препарат розроблявся і вперше отримав реєстрацію, для авіаційного застосування рекомендована норма робочого розчину становить 20 л/га, що робить його придатним для УМО (ультрамалооб’ємного обприскування). Низька норма витрати препарату та води підвищує економічні показники застосування препарату — менша кількість підвезеної води, менша кількість заправок обприскувача — відповідно, збільшення продуктивності.

► Вантакор™ має підтверджену хімічну стабільність у бакових сумішах у широкому діапазоні погодних умов і температур — як низьких, так і підвищених. Так само і діюча речовина інсектициду Вантакор™ має підтверджену хімічну стабільність у бакових сумішах у широкому діапазоні погодних умов і температур (4…40 °C), pH (5-7-9) і часу (до 72 годин у баковій суміші після приготування). Продукт не знижує своєї ефективності у разі випадання опадів через дві години після застосування.

► Хлорантраніліпрол у складі зумовлює один механізм дії Вантакор™ та за дотримання регламентів застосування забезпечує повний контроль лускокрилих шкідників на стадіях розвитку від яйця до личинки, а також частковий контроль та дезорієнтацію дорослих особин метеликів Лускокрилих. Утім, за потреби розширення спектру дії, продукт є дуже гнучким у підборі партнерів для бакових сумішей для контролю певного спектру шкідників й уникнення виникнення резистентності у разі використання багатокомпонентних сумішей, коли це непотрібно.

► Вантакор™ потрібно застосовувати в період від початку масового льоту шкідника до початку відродження личинок. При цьому оптимальним строком застосування є період масового відкладання яєць шкідником.

Сьогодні сільське господарство в Україні стикається з тими ж складнощами, що й інші галузі економіки. Але введення в процеси вирощування культур високоефективних рішень (технологій, препаратів, добрив) дає змогу зменшити витрати на вирощування. Одним із таких є препарат Вантакор™, що не лише забезпечує винятково високу ефективність дії на лускокрилих шкідників, а й допомагає зменшувати витрати всіх ресурсів, що використовують для обприскування — вода, пальне, людські ресурси. Завдяки меншій нормі робочого розчину техніка, задіяна на таких роботах, працює більш продуктивно, тож збільшується швидкість обробітку, що також дуже важливо за мінливих умов вирощування.

Як провідна сільськогосподарська наукова компанія, FMC прагне реагувати на потреби клієнтів, що весь час змінюються: постійно зростає портфоліо інсектицидів компанії FMC та перелік впроваджених на ринку України технологій, що додатково полегшують працю аграрія. Зокрема, система моніторингу шкідників Arc™ farm intelligence, яку вперше використали 2021 року, та система для внесення препаратів під час сівби в борозну 3RIVE 3D®, перший препарат для застосування якої уже отримав реєстрацію в Україні під назвою БРІГЕЙД™ 3RIVE 3D®, КС.

У сегменті інсектицидів результатом досліджень компанії FMC стала поява на ринку України декількох нових інсектицидних рішень, серед яких і препарат Вантакор™. Відтепер, завдяки можливості вибору одного чи декількох механізмів дії, ми маємо змогу підібрати оптимальне рішення, яке відповідає спектру шкідників саме на ваших посівах!

Вантакор: нещадний до шкідників, лагідний до довкілля - INFBusiness

Вантакор: нещадний до шкідників, лагідний до довкілля - INFBusiness

Источник: www.propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *