Німеччина поставить в Україну дрони, яких ще не було

Німеччина поставить в Україну дрони, яких ще не було

Німеччина поставить в Україну дрони, яких ще не було - INFBusiness

Фото: сайт Rheinmetall

Німецький оборонний концерн Rheinmetall до кінця року передасть Збройним силам України (ЗСУ) розвідувальні безпілотники останнього покоління Luna NG, які здатні «бачити та чути».

Безпілотник може глушити зв’язок

– До кінця 2023 року група озброєнь за дорученням Німеччини поставить безпілотний комплекс для повітряної розвідки Luna. Цей безпілотник є абсолютно новою розробкою. Він може забезпечувати роботу мережі LTE, перехоплювати чи глушити зв’язок, – пише із цього приводу німецька газета Bild.

Як повідомляє видання, комплект БПЛА Luna NG включає наземну станцію керування з кількома безпілотниками та стартову катапульту. Сам Luna NG може використовуватися не тільки як розвідувальна система, але і для забезпечення мережі LTE, перехоплення і глушення зв’язку. NG у назві означає Neue Generation («Нове покоління»).

За даними Bild, очікується також версія безпілотника, яка буде здатна нести зброю, але така функція поки що не передбачена у тому варіанті, який отримає Україна.

Німеччина поставить в Україну дрони, яких ще не було - INFBusiness

Ще однією перевагою Luna NG є його компактність, що дозволяє наземній станції поміщатися у невеликий транспортний засіб або стандартну кабіну, наприклад, у гелікоптері. Дрон можна запускати практично з будь-якого місця, а приземлення відбувається автономно. У Rheinmetall додали, що безпілотники Luna NG вже добре зарекомендували себе на озброєнні іноземних замовників.

Характеристики апарату:

  • злітна маса безпілотника – 40 кг,
  • тривалість польоту – понад 12 годин,
  • дальність передачі даних – понад 100 км,
  • охоплення території сканування – понад 30 тис. кв. км,
  • висота – 5 км.

БПЛА зберігає функціональність за несприятливих погодних умов.

Саме управління “надзвичайно просто” і не вимагає попереднього досвіду управління дронами, повідомляє компанія-розробник Rheinmetall.

Rheinmetall також збудує в Україні танковий завод

Це не перший випадок співпраці компанії Rheinmetall з Україною. Вона планує відкрити в Україні завод, який займеться виробництвом та ремонтом танків, а також випуском бронетранспортерів Fuchs.

Як повідомив CNN генеральний директор Rheinmetall Армін Паппергер, завод вироблятиме по 400 танків на рік. Його вартість складе 218 млн доларів США (близько 200 млн євро).

– Українці повинні допомогти собі – якщо їм завжди доведеться чекати, що це зроблять європейці або американці протягом наступних 10 або 20 років, то це неможливо, – сказав глава Rheinmetall. Німецький концерн на заводі також проводитиме обслуговування та ремонт діючих бронемашин.

Крім цього, українців також навчать обслуговувати танки та іншу бронетехніку, яку виготовляють на цьому заводі. Також німецький збройовий концерн Rheinmetall будує сервісний центр у Румунії для обслуговування західного озброєння, яке використовується у бойових діях в Україні. Підприємство розташовуватиметься у місті Сату-Маре за 27 км від кордону з Україною.

Источник: kp.ua

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *