Найкращі покривні культури — американська версія

Найкращі покривні культури — американська версія - INFBusiness

Ринок насіння покривних культур розвивається, пропонуючи нові варіанти для захисту родючості ґрунту, що  сьогодні у тренді?

Про це у своїй статті на порталі www.agdaily.com розповідає Дженна Ленглі Блю, регіональний менеджер із продажу насіння покривних культур компанії La Crosse Seed в Іллінойсі, США.

«Покривні культури стали однією з найцікавіших і найцінніших тенденцій в агропромисловості в останні роки, і на те є вагома причина: доведено, що вони створюють здоровий ґрунт та сприяють підвищенню врожайності сільськогосподарських культур.

Лише кілька років тому ми спостерігали величезний сплеск вибору різноманітних видів покривних культур, і на мій погляд, багато чому навчилися. Як професійний менеджер із покривних культур, я з радістю поділюся своїми знаннями та спостереженнями. Зверніть увагу, точки зору та думки, які випливають, є моїми власними.

Жито — король покривних культур

Жито, безумовно, є найпопулярнішим видом покривних культур у всій Північній Америці.

Завдяки здатності цієї культури зменшувати ущільнення ґрунту, водну та вітрову ерозію, уловлювати поживні речовини, пригнічувати розвиток бур’янів і нематод, а також забезпечувати додатковий корм сільгосптваринам, його, мабуть, можна назвати королем.

Найкращі покривні культури — американська версія - INFBusiness

Ви можете кинути жито в землю або на землю, і воно буде рости навіть за невеликої кількості вологи та сонячного світла.

У 2019 році багато американських фермерів посадили соєві боби прямо в жито. Однорідність бобів, які проросли крізь жито, відсутність озимих однорічних бур’янів, висока якість сої під час збирання врожаю — такими були відгуки фермерів від такого технологічного прийому.

Перевага жита (і його найбільша привабливість для стратегічних просапних культур) – це широкий діапазон строків сівби.

У нас на Середньому Заході (найбільший аграрний регіон США, кліматичні умови (розподіл тепла протягом року) дещо схожі на український степ, хоча опадів випадає набагато більше. — прим. ред.) деякі фермери садять жито у липні, інші — у листопаді. До березня і квітня жито у всіх виглядає однаково добре.

Рекомендована норма посадки варіюється від 13,6 до 54 кг на 0,4 га залежно від погодних умов, методу сівби та мети.

Овес — superstar покривних культур

Овес — ще одна економічно важлива покривна культура для боротьби з вітровою та водною ерозією, зв’язування поживних речовин і швидкого осіннього розвитку як корм для тварин та придушувач бур’янів.

Хоча у вівса не так глибоко корені занурюються в ґрунт, як у жита, він все ж таки забезпечує ту безперервну живу кореневу систему, яка допомагає з водоутримуючою здатністю і структурою ґрунту.

Найкращі покривні культури — американська версія - INFBusiness

Висіяний рано і керований як справжня кормова культура, овес придатний під випас приблизно через 60–90 днів після сівби восени.

Можна змішувати овес із іншими видами покривних культур, особливо з бобовими, щоб максимізувати біорізноманіття. Наприклад, малинова конюшина — бобова азотфіксуюча рослина холодного сезону, що зменшує ерозію ґрунту. Малинова конюшина відмінно придатна для придушення бур’янів восени і наступної весни, до того ж працює для залучення запилювачів і його люблять сільгосптварини.

Ви можете сіяти овес з літака, розкидати разом із добривами або висівати за 3–10 тижнів до перших заморозків. Залежно від вашої мети, яку ви хочете досягти за допомогою покривної культури вівса, норма висіву варіюється, як і в пшениці, від 13,6 до 54 кг на 0,4 га.

Рекомендована норма висіву малинової конюшини коливається від 1,8 до 6,8 на 0,4 га залежно від методу та мети.

Редька посівна тип дайкон для розпушування та залучення дощових хробаків

Це відмінна покривна культура зі швидким розвитком, яка пригнічує бур’яни і добре розпушує ґрунт. У здорової редьки міцний стрижневий корінь може досягати глибини 1,8 метра. Під землею дайкон руйнує ущільнення стрижневим коренем, бічним корінням і кореневими волосками, одночасно забезпечуючи захист від вітрової та водної ерозії нагорі.

Найкращі покривні культури — американська версія - INFBusiness

Це ж коріння накопичує і зберігає безліч поживних речовин, які вивільняються, коли редька починає розкладатися, залучаючи безліч дощових черв’яків. Дайкон рекомендується садити за 3–10 тижнів до перших заморозків із нормою висіву близько 2,5 кг на 0,4 га.

Однорічний райграс — і друг, і ворог

У нього неймовірно сильна та волокниста коренева система, завдяки чому однорічний райграс швидко вкорінюється навіть у поганих ґрунтових умовах, пригнічує бур’яни та зменшує ерозію. Забезпечує річну живу кореневу систему. Також може виступати як корм, а навесні після періоду яровізації виглядає тільки краще.

Однак, хоча райграс однорічний може бути хорошим союзником та другом, за вологої весни він може зробити сюрприз, від­разу витягнувшись з 10 см до 1,5 метрів в ідеальних умовах. Тому важливо вміти вчасно знищити його гербіцидами: правильна норма, правильний час, правильні насадки та правильні продукти.

Я б не рекомендувала розміщувати райграс однорічний на історично вологих полях, в інших умовах тисячі фермерів по всій країні використовують цей вид як покривну культуру, інакше я не писала б про райграс.

Найкращі покривні культури — американська версія - INFBusiness

Мені подобається поєднання однорічного райграсу з редькою та малиновою конюшиною на полі, де наступного року вирощуватимуть кукурудзу.

Однорічний райграс може бути засіяний у нормі від 4,5 до 16 кг на 0,4 га залежно від способу сівби та мети.

Турнепс не лише для їжі

Турнепс (кормова ріпа) став популярною покривною культурою в США, де на ринку представлено безліч його сортів. Мета посадки турнепсу в кінці літа або напочатку осені — контроль ерозії та бур’янів, руйнування ущільнення та випасання худоби для натурального підживлення у вигляді гною.

Турнепс чудово розвивається за будь-яких умов, у тому числі й у посуху, оскільки дуже життєстійкий, тому навесні його навіть доведеться обробляти гліфосатом або 2,4-Д, адже сам по собі він навряд чи загине за зиму.

Найкращі покривні культури — американська версія - INFBusiness

Норма висіву турнепсу варіюється від 90 гр до 3,6 кг на 0,4 га.

Ріпак — це не тільки цінна олія

Якщо ви шукаєте варіант для сівби осені, щоб поліпшити ґрунт до наступного сезону, зверніть увагу на ріпак. У культури дійсно хороший стрижневий корінь, що вловлює залишковий азот і розчинний фосфор, що залишилися від попередньої товарної культури, і, відповідно, запас цих речовин для подальшої.

Маючи глибоку і мочкувату кореневу систему, ріпак також відомий тим, що без проблем руйнує ущільнені ґрунти.

За сівби наприкінці літа чи початку осені саме ріпак забезпечує найбільше виробництво біомаси та цикли випасу.

Найкращі покривні культури — американська версія - INFBusiness

Сьогодні я бачу, що у продаж надходять все більше сумішей жита та ріпаку у вигляді покривних культур пізнього сезону.

Норма висіву ріпаку від 40 г до 3,6 на 0,4 га. Видаляється гліфосатом.

Гречка — постачальник фосфору, бджіл та ентомофагів

Гречка — класна рослина в усіх відношеннях. Росте так швидко, що є чудовим засобом для придушення бур’янів та допомагає контролювати ерозію. Під поверхнею ґрунту гречка є поглиначем фосфору та інших поживних мікроелементів, які зазвичай недоступні товарним культурам.

Потім, коли рослина починає розкладатися, фосфор вивільняється назад у ґрунт для використання рослинами. Коріння також виробляють кислоти, які виділяють ці поживні речовини як природні добрива.

Найкращі покривні культури — американська версія - INFBusiness

Гречка славиться як запилювач. Усього півгектара красивих білих квіток гречки дає достатньо нектару, щоб нагодувати цілий вулик медоносних бджіл, до того ж її люблять сонечка, паразитоїдні оси і дзюрчалки.

Насіння має трикутну форму, і зазвичай рекомендована норма посадки становить 18–22 кг на 0,4 га.

Якщо ви турбуєтеся про те, що гречка дасть насіння та перезимує, скошуйте через тиждень після цвітіння. Втім, це покривна культура, яка гине через низькі температури.

Ви можете вирощувати гречку на своїй найкращій і найгіршій землі, вона переносить малородючі ґрунти.

Волохата вика — один із найкращих сидератів

«Привіт, підемо покажу мою волохату вику!», такою фразою я люблю збентежити новачків на Дні поля. Звучить смішно, але я хочу, щоб усі знали про користь волохатої вики.

Це бобовий однорічник, здатний фіксувати неймовірну кількість азоту та давати великий обсяг біомаси, які можна використовувати як корм, для придушення бур’янів та боротьби з ерозією. Слід попередити, що згодовувати волохату вику коням не можна.

Найкращі покривні культури — американська версія - INFBusiness

Найкращі покривні культури — американська версія - INFBusiness

Найкращі покривні культури — американська версія - INFBusiness

Найкращі покривні культури — американська версія - INFBusiness

Вика повільно приживається восени, але є найкращим вибором для сидератів навесні. Рекомендована норма посадки становить від 6,8 до 18 кг на 0,4 га. Для припинення росту культури застосовують гербіциди або прикочування роликовими котками після того, як зацвіте 50 % поля.

Горох на додаток до вівса, льону та тритикале

Ці відмінні суміші весняних покривних культур чудово придатні для сівби наприкінці літа/початку осені. Під час сівби гороху під злакову покривну культуру підвищується його зимостійкість. Горох – швидкорослі низькорослі бобові, які зазвичай садять у ґрунт, а не розкидають по поверхні землі. Маючи розвинену біомасу, горох бореться з бур’янами та ерозією ґрунту, а коли рослинні залишки руйнуються, то вивільняють поживні речовини для подальшої культури.

Найкращі покривні культури — американська версія - INFBusiness

Найкращі покривні культури — американська версія - INFBusiness

Найкращі покривні культури — американська версія - INFBusiness

Найкращі покривні культури — американська версія - INFBusiness

Восени горох садять щонайменше ніж за три-п’ять тижнів до перших заморозків. Норма висіву коливається від 4,5 до 54 кг на 0,4 га.

Озиме тритикале

Тритикале — гібрид пшениці та жита. У вас є можливість отримати кормову якість пшениці, але біомасу зернового жита — найкраще від обох культур.

Глибоке коріння тритикале і велика біо­маса роблять його дуже затребуваною покривною культурою для тих, хто хоче досягти поліпшення здоров’я ґрунту та випасу худоби, для заготівлі трав’яного силосу.

Найкращі покривні культури — американська версія - INFBusiness

Тритикале чудово засвоює та утримує поживні речовини восени та навесні. Фантастичний пригнічувач бур’янів завдяки швидкому розвитку травостою, що затіняє бур’яни.

Це один із останніх варіантів осіннього сіву після збирання врожаю, рекомендується сіяти за 4–8 тижнів до перших заморозків із нормою висіву від 13,6 до 54 кг на 0,4 га.

Ви можете посадити наступну товарну культуру в тритикале, що стоїть, і додати гліфосат на стадії виходу в трубку або скосити, або вальцувати на стадії молочної стиглості.

Соняшник у суміші покривних культур

Як правило, ви не знайдете цілого покривного поля соняшнику. Його часто змішують з гречкою, малиновою конюшиною, горохом, вівсом та іншими покривними культурами, що робить його економічним варіантом.

Соняшники вмирають взимку і залишають високий вуглецевий залишок у товстому стеблі та насіннєвій головці. Якщо з якоїсь причини навесні у вас з’являться соняшники, стара добра порція гліфосату «викурить» цю красиву широколистяну квітку.

Сорго суданське проти нематод

Суданське сорго — посухостійка теплолюбна трава з величезною біомасою для багаторазового укосу або випасання худоби. Забезпечує смачний високоврожайний корм за короткий період часу, особливо якщо застосовувати азотні добрива та фунгіциди.

Існує також суданське сорго лінії BMR, яке, завдяки генетичній мутації, має низький уміст лігніну, що робить його більш зручною для худоби.

Найкращі покривні культури — американська версія - INFBusiness

Найкращі покривні культури — американська версія - INFBusiness

Найкращі покривні культури — американська версія - INFBusiness

Найкращі покривні культури — американська версія - INFBusiness

Я рекомендую саджати звичайне суданське сорго з розрахунку 9–27 кг та суданське сорго BMR з розрахунку 6,8–16 кг на 0,4 га залежно від мети та умов посадки.

Запобіжні заходи — у худоби можливе отруєння синильною кислотою, яка накопичується в нижній частині стебла, коли після посухи пішли дощі. Утримайтеся від випасу худоби або обрізки протягом мінімум тижня, якщо склалися такі погодні умови. При заготівлі на силос чекають не менше місяця, щоб синильна кислота мала достатньо часу для вивільнення.

Африканське перлове просо

Культура задовольняє всіх: захисників ґрунту, фермерів та тваринників. Це низькі експлуатаційні витрати, не потрібно турбуватися про полив або отруєння худоби синильною кислотою.

Якщо розглядати перлове просо як товарну культуру, вона буде кращою, ніж багато традиційних багаторічних кормів, тим паче, на піщаних і супіщаних ґрунтах.

На ринку є суміші перлового проса з гречкою, суданською травою, соняшником тощо. Норма висіву 2,2–13,6 кг на 0,4 га.

Найкращі покривні культури — американська версія - INFBusiness

Насамкінець хочу сказати, що агроландшафт майбутнього залежить від того, які рішення ми приймаємо нині. Наша земля перебуває у дуже вразливому стані. Ми можемо по-старому планувати обробіток угідь наступної весни або ж змінити практику для захисту ґрунту цілий рік.

Думаю, що краще рухатися вперед із покривними культурами та робити помилки на цьому шляху, ніж озиратися назад і шкодувати про те, чого не було зроблено».

Дженна Ленглі Блю, La Crosse Seed, www.agdaily.com

Источник: www.propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *