Екснардепа від БПП Демчака повідомили про підозру в маніпулюванні цінними паперами

Екснардепа від БПП Демчака повідомили про підозру в маніпулюванні цінними паперами

Екснардепа від БПП Демчака повідомили про підозру в маніпулюванні цінними паперами - INFBusiness

Фото: facebook.com/DemchakRuslanYevhenovych

Нардепа попереднього скликання від фракції БПП Руслана Демчака повідомили про підозру. Про це 8 серпня повідомили Офіс генерального прокурора та Департамент стратегічних розслідувань Національної поліції України.

Відомства не назвали імʼя екснардепа, але Демчака можна впізнати за опублікованою фотографією та вказаною посадою заступника голови комітету Верховної Ради з питань фінансової політики і банківської діяльності.

– Прокурори Офісу Генерального прокурора повідомили про підозру народному депутату України VІІІ скликання за пособництво у маніпулюваннях на фондовій біржі та легалізації майна, одержаного злочинним шляхом, — йдеться на сайті Офісу генерального прокурора.

За версією слідства, Демчак отримав незаконний інвестиційний прибуток у розмірі 20 млн грн. Загалом учасники схеми протягом 2016 – 2018 років легалізували понад 1 млрд грн, перепродаючи облігації внутрішньої державної позики.

– Так, брокер, діючи в інтересах юридичної особи–нерезидента, купував на фондовій біржі пакет облігацій внутрішніх державних позик (ОВДП) за ринковою ціною, а потім продавав іншому брокеру за нижчою вартістю вже в інтересах фізичної особи. Такі махінації дозволяли зловмисникам отримати виплату інвестиційного прибутку, який, згідно з українським законодавством, не підлягає оподаткуванню. Незаконні доходи фігуранти отримували через підконтрольний банк, при цьому фактичний власник цінних паперів внаслідок біржових угод не змінювався, — розповіли в Департаменті стратегічних розслідувань.

Правоохоронці отримали висновок економічної експертизи, що підтвердив механізм маніпулювання на фондовій біржі. Наприкінці травня 2023 року обшуки провели в банку та повідомили про підозру учасників фондового ринку.

На сайті Руслана Демчака сказано, що з червня 2021 року він є радником з економічних питань посольства України в Кореї. Народним депутатом Демчак став у 2014 році, виграв вибори по 18-му одномандатному виборчому округу Вінницької області. До парламенту дев’ятого скликання він не пройшов. У 2020 році Руслан Демчак був головою наглядової ради РВС Банку.

11 липня колишньому народного депутата від фракції “Народний фронт” Георгію Логвинському заочно повідомили про підозру, що він обманом відсудив гроші в ЄСПЛ.

Источник: kp.ua

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *