На світових ринках дорожчає пшениця

Ціни на пшеницю на світових ринках продовжили зростати після того, як Україна використала морські безпілотники, щоб вивести з ладу російський нафтовий танкер та військовий корабель.

4618_1473428277_35065f06bd7b3c71a76c264fb.jpg (92.55 Kb)

Такі удари поставили під загрозу ключовий експортний маршрут російських товарів через Чорне море, повідомляє Bloomberg.

Видання зазначає, що РФ перевозить більшу частину свого зерна по водних шляхах. Цього року вона планує продати на світовому ринку другий поспіль рекордний урожай.

“Ризик у Чорному морі зростає з кожним днем, і будь-яка загроза російському експорту набагато серйозніша, ніж загроза українському експортному коридору”, ‒ сказав головний виконавчий директор брокера та консультанта IKON Commodities Оле Хоуе.

У понеділок, 7 серпня, зросли, зокрема, ф’ючерси в Чикаго на 3,4% ‒ до $6,545 за бушель. У п’ятницю ціни закрилися на 1% вище, звівши нанівець більшу частину внутрішньоденного зростання на 4,3% після атаки України на російський військовий корабель. Це при тому, що рух у Новоросійському порту було зупинено на кілька годин.

Видання нагадує, що рішення Києва розпочати війну з Росією в Чорному морі послідувало за виходом РФ 17 липня із укладеної за посередництва ООН зернової угоди та скоординованої ракетної кампанії проти українських портів. Внаслідок цього український експорт сільськогосподарських культур різко скоротився, а російський не постраждав.

На чорноморський маршрут також припадає від 15% до 20% нафти, яку Росія продає щодня на світових ринках. Він також є основним транзитним коридором для казахстанської нафти.

Разом з тим аналітики зазначають, що ф’ючерси на пшеницю знижуються майже на 20% цього року через перспективи небувалих урожаїв від ключових експортерів.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *