Які країни ЄС виступають проти української агропродукції

Польща та Угорщина погрожують одноосібно перекрити свої кордони для експорту українського зерна, якщо ЄС не ухвалить рішення продовжити заборону після 17 вересня. Також проти української агропродукції виступають Болгарія, Словаччина та Румунія. Фермери в цих державах незадоволені тим, що дешеве зерно з України потрапляє на їхню територію.

2341_im8x383-ukraine-eu_volynnews.jpg (51.95 Kb)

Як пише видання DW , за інформацією Яна Беньяша, керуючого фермерського кооперативу в селі Лака, в 2022 році близько 80% зерна з України йшло на експорт через Польщу, і значна його частина “просочувалася на місцеві ринки, знижуючи ціни”. Українське зерно на кордоні було на 20 % дешевшим за польське, додає він. При цьому у центристській Польській народній партії (PSL) стверджують, що до Польщі “просочується” близько третини українського зерна, хоча доказів цього немає.

Втім, є й думка, що все це чутки, що роздмухуються в рамках гібридної війни Росією, яка прагне вбити клин між поляками та українцями.

Інформаційне агентство Wirtualna Polska провело розслідування, в ході якого з’ясувалося, які польські компанії купували 2022 року дешеве українське зерно, а потім продавали його на польському ринку за вищою ціною. Результати розслідування показали, що деякі з найбільших покупців, ймовірно, пов’язані з високопоставленими політиками PiS. Польський уряд обіцяв опублікувати власний список компаній, які купили дешеве українське зерно, але й досі не зробив цього.

П’ять країн ЄС проти поновлення імпорту. У Польщі, що є одним із найближчих та енергійних союзників Києва у боротьбі проти російської агресії, зростає невдоволення витратами, пов’язаними з активною підтримкою Варшавою України. Цим в умовах майбутніх восени 2023 року парламентських виборів активно користується вкрай правий альянс “Конфедерація”, який, згідно з опитуваннями, підтримує зараз 12-13% виборців.

Угорський міністр сільського господарства Іштван Надь, повідомляє видання Agrarszektor , загрожує посилити заборону. За його словами, якщо ЄС не продовжить заборону на імпорт деяких українських зернових, яка закінчується 15 вересня, Угорщина не лише закриє кордони для української пшениці, кукурудзи, ріпаку та насіння соняшника, а й розширить перелік до 24 продуктів.

Угорський міністр аргументує це захистом внутрішнього ринку. Польща наполягає на рішенні Єврокомісії продовжити заборону експорту українського зерна до Польщі, Угорщини, Болгарії, Словаччини та Румунії. Якщо це рішення не ухвалять, Польща може спробувати ввести заборону в односторонньому порядку, однак це може призвести до обмежень у відповідь з боку Єврокомісії.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *