Які країни ЄС хочуть продовжити ембарго на зерно з України

Дія заборони на експорт українського зерна має закінчитися 15 вересня.

4618_1473428277_35065f06bd7b3c71a76c264fb.jpg (92.55 Kb)

П’ять країн Європейського Союзу-Польща, Болгарія, Угорщина, Румунія та Словаччина – підтримують продовження заборони ЄС на імпорт українського зерна в ці країни до кінця року. Як повідомляє Reuters, про це заявив у п’ятницю міністр сільського господарства Польщі Роберт Телюс.

“Ми підтримуємо заборону на імпорт в наші країни до кінця року, – заявив Телюс. – Навіть якщо це не вдасться, деякі країни введуть свої власні обмеження. Наша декларація зрозуміла”.

Крім того, повідомив Телюс, міністри сільського господарства цих країн підтримують субсидії на транзит зерна і хочуть, щоб в список заборон на імпорт були додані й інші продукти, такі як малина у випадку Польщі.

Заборона на імпорт українського зерна – що відомо
Навесні 2023 року кілька країн ЄС вирішили ввести заборону на ввезення зерна з України, оскільки зіткнулися з надлишком української продукції на своєму ринку, що призвело до невдоволення місцевих фермерів.

Пізніше Європейська комісія змогла досягти з Польщею, Угорщиною, Словаччиною, Румунією і Болгарією компромісу про те, що вони можуть заборонити збут української агропродукції на своїй території, проте не стануть перешкоджати транзиту в інші країни.

У червні дію заборони на ввезення українського зерна продовжили до 15 вересня, а незабаром деякі країни запропонували продовжити її до кінця року.

Європейська комісія, як і більшість країн-членів ЄС, не підтримують продовження продовження такої заборони після 15 вересня. Якщо Польща вирішить продовжити ембарго в односторонньому порядку, країні можуть загрожувати штрафні санкції.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *