Фінансування відновлення агробізнесу в Україні сприятиме надання держгарантій для інвесторів

Фінансування відновлення агробізнесу в Україні сприятиме надання держгарантій для інвесторів - INFBusiness

З початку війни значно зменшилися потоки приватних інвестицій в сільське господарство України через посилення ризиків. Змінити ситуацію допоможуть впровадження інновацій у всіх процесах виробництва та надання державних гарантій для іноземних інвесторів.

Про це повідомив керівник відділу продовольства, сільського господарства та водних ресурсів Європи, Центральної Азії, Близького Сходу та Північної Африки в FMO — Голландський банк розвитку Брем Рейнен під час Міжнародного форуму сталого розвитку 2023 (ISF2023).

Провідна спеціалістка з питань продовольства та сільського господарства WWF-NL Натасья Орлеманс зазначила, що ситуація з сільським господарством України прямо впливає на міжнародну продовольчу безпеку. Водночас для забезпечення сталості в цій сфері насамперед необхідно розвинути органічне виробництво, зменшити використання пестицидів та застосовувати новітні агротехнологічні практики.

Зі свого боку, керівниця напрямку сталого розвитку Кernel Марта Трофімова наголосила, що значна частина агробізнесу України не має чіткого розуміння, які специфічні умови вони повинні виконати щодо збереження біорізноманіття та зменшення викидів парникових газів, і як це може бути пов’язано з їхніми фінансовими вигодами. Щоб запобігти цій прогалині, варто налагодити діалог і співпрацю з усіма зацікавленими сторонами. 

Старша банкірка в сфері агробізнесу ЄБРР Ассель Айтхожина заявила, що українське сільське господарство знаходиться під ризиком екологічного впливу. Проте в Україні є великий потенціал реалізації сталих сільськогосподарських практик.  

Програмна менеджерка Climate and Agricultural Financial Services в Європі, IFC  Лія Сорока зазначила, що український аграрний сектор стикається з багатьма викликами, крім воєнних дій, — це обмеження експорту зерна до деяких країн та кліматичні зміни. Для протидії негативним наслідкам важливо модернізувати сільськогосподарську систему, провести реструктуризацію агробізнесу та скористатися перевагами монетизації кліматичних можливостей.  

На думку інвестиційного директора Diligent Capital Partners Олега Сіренка, для ефективного та стійкого розвитку аграрного сектору України важливими є збільшення фінансування, зокрема міжнародних інвестицій, та забезпечення гарантій безпеки. Також, щоб зменшити ризики від ембарго на експорт зернових, у перспективі варто налагодити механізми переробки та підвищити цінність кінцевих продуктів.  

Керівник групи Місії Нідерландського агентства з питань підприємництва Мішель Боом розповів, що основним генератором доходу України в сфері сільського господарства є малі та середні підприємства. RVO активно співпрацює з компаніями українського агросектору з метою збільшення їхніх виробничих спроможностей.

Источник: www.agroportal.ua

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *