Фермери на звільнених територіях потребують спецпрограм банківської лояльності

Фермери на звільнених територіях потребують спецпрограм банківської лояльності - INFBusiness

Українські сільгосппідприємства після деокупації регіонів стикнуться з низкою викликів — мінування полів, проблеми з податковою та банками.

Таку думку висловив власник господарства в Запорізькій області, яке наразі повністю окуповане, Іван Самойдюк. До війни підприємство обробляло 3200 га, вирощували зернові, олійні та овочі, повідомляє Всеукраїнська аграрна рада. 

«Перше, з чим я зіткнусь, коли поверну господарство, — податкова, яка буде вимагати сплат. Тому що основний податок товаровиробників в агро — фіксований. Друге — землі в нашому регіоні заміновані дуже щільно, а фінансування розмінування практично немає. Сьогодні на плечах фермерів лежить уся проблематика розмінування. Третє — я поверну господарство без оборотних коштів та будь-яких основних засобів. Навіть на те, що не було розграбовано, банк накладе арешт, адже на початок війни ми мали непогашений кредит», — розповідає фермер.

За його словами, лише один із банків поставився до підприємства достатньо лояльно та запропонував пролонгацію заборгованості за кредитом на 1 рік під 0,01%.

«Про відновлення деокупованих господарств без можливості пролонгувати довоєнні кредити на пільгових умовах хоча б до трьох років не може бути й мови. Зруйновані підприємства навіть за нинішніх умов програми «5-7-9%» не зможуть встати на ноги. Вони потребують спеціально розробленої програми банківської лояльності», — впевнений Іван Самойдюк.

Сьогодні в усіх державних програмах відбудови деокупованих територій дуже гостро стоїть питання відновлення соцсфери, медицини, освіти, органів самоврядування.

«Хочу запевнити, якщо не відновлять агропідприємства — ні школи, ні лікарні, ні садочки потрібні не будуть. Насамперед варто відновлювати реальне виробництво, і туди будуть повертатися люди», — резюмував очільник окупованого господарства.

Источник: www.agroportal.ua

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *