Ердоган заявив про готовність переробляти російське зерно

Президент Туреччини Реджеп Тайїп Ердоган заявив, що його країна готова переробляти на борошно російське зерно, яке надходитиме “зерновим коридором”. Це борошно Анкара відправлятиме в бідні країни Африки та слаборозвинені країни.

1984_1473428277_35065f06bd7b3c71a76c264fb.jpg (92.55 Kb)

Таку заяву Ердоган зробив після п’ятничної молитви в мечеті Керем Айдинлар у Стамбулі. Його слова цитує Укрінформ.

Реджеп Ердоган назвав Туреччину і Росію однодумцями в цьому питанні

“Ви знаєте, ми в цьому питанні з Росією однодумці. Тобто зерно, яке буде надходити з Росії “чорноморським коридором”, ми будемо переробляти на борошно і транспортувати його як борошно до бідних країн Африки, слаборозвинених країн”, – сказав Ердоган.

Президент Туреччини зазначив, що “навіть зараз міністерство продовольства, сільського господарства та тваринництва продовжить робити ці кроки та буде підтримувати бідні країни”.

Нагадаємо, перед цим Ердоган провів телефонну розмову з Путіним. Президент Туреччини закликав російського диктатора не розпалювати ситуацію в Чорному морі. Як повідомили у канцелярії Ердогана, він переконував Путіна, що розрив зернових угод, на який пішла Москва, не принесе користі жодній зі сторін

Очільники обох країн домовилися, що Путін приїде до Анкари та зустрінеться зі своїм турецьким колегою. Ключовою темою їхньої розмови стане зернова угода та перспективи чорноморського коридору.

Як повідомляв OBOZREVATEL:

17 липня Росія оголосила про вихід із зернової угоди. В результаті РФ відновила режим “тимчасово небезпечного району у північно-західній акваторії Чорного моря”. Також агресор розпочав масовані атаки на порти України.

18 липня зернова угода припинила функціонування. У ЄС засудили дії РФ, в ООН та Туреччині пообіцяли “не зупиняти зусиль”, а Україна заявила, що розраховує на роботу зернового коридору і без Росії.

Водночас з 18 липня Росія активізувала атаки у південних областях України. Такими діями РФ намагається домогтися ізоляції України від Чорного моря.

З 20 липня Росія оголосила всі судна, що прямують в акваторії Чорного моря в українські порти, такими, що перевозять військові вантажі. Таким чином, держава-терорист вважатиме їх “законною військовою ціллю”.

Масовані ракетні удари Росії по українських портових містах лише за дев’ять днів призвели до знищення 180 тис. тонн зерна. Країна-агресор продовжує шантажувати весь світ голодом.

Водночас із цим у Кремлі задумали вивозити до Африки зерно, яке поцупили на тимчасово захоплених територіях України. “Безплатне” зерно, яке російський диктатор Путін “пообіцяв” африканським країнам після того, як РФ вийшла з “зернової угоди”, буде вкраденим із захоплених територій на Запоріжжі.

30 липня, попри погрози РФ, три іноземних кораблі прорвали морську блокаду та прибули до одного з українських зернових портів у дельті Дунаю.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *