Рівнеазот наростив потужності з виробництва мінеральних добрив

Рівнеазот наростив потужності з виробництва мінеральних добрив - INFBusiness

ПрАТ «Рівнеазот», що входить до групи підприємств азотного бізнесу Group DF, запустив другий агрегат виробництва в цеху аміаку та наростив потужності з виробництва мінеральних добрив.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на groupdf.

Відповідно до виробничого плану, «Рівнеазот» виготовлятиме 1260 тонн аміаку/добу. Цех неконцентрованої азотної кислоти – 1300 тонн кислоти /добу. Цех з виробництва аміачної селітри – більше як 1630 тонн/добу (понад 50 тис тон на місяць).

«Планові  ремонтні роботи на «Рівнеазот» завершено, виробництво базових мінеральних добрив – збільшено. Базові цехи – аміаку та селітри – завантажено на 100%. До осіннього зростання попиту на мінеральні добрива – повністю  готові. Підприємство планує забезпечити виробництво понад 50 тис. тонн аміачної селітри на місяць, відвантаження мінеральних добрив нашим покупцям відбувається чітко у відповідності до укладених контрактів. Завдяки системній модернізації, на заводі працює так звана розподільна система управління, що знижує виробничі ризики та забезпечує стабільність роботи підприємства в умовах перепадів та дефіциту електроенергії. Крім того, на підприємстві вже запроваджено низку енергоефективних рішень, спрямованих на оптимізацію витратних коефіцієнтів, скорочення втрат різних видів енергії та, відповідно, покращення показників собівартості добрив», – розповів Михайло Заблуда, Голова Правління ПрАТ «Рівнеазот».

Завантажити підприємство на 100% вдалось завдяки налагодженому імпорту електроенергії з-за кордону та реалізації на заводі проектів з запуску генераційних установок, які на 40% покривають витрати електроенергії за рахунок виробітку власної. Зокрема на «Рівнеазоті» побудовано та запущено спеціальне генераційне обладнання (турбогенератори) – агрегати, які виробляють електроенергію з пари, яка утилізується від хімічних процесів.

Проектна потужність генераційного обладнання складає близько 30 МВт/год. Електроенергія, вироблена на турбогенераторах, використовується винятково для власних потреб підприємства. Будівництво турбогенераторів для підприємства є одним із кроків, спрямованих на стабілізацію роботи обладнання цехів підприємства. Виробництво аміаку є найбільш залежним від стабільних  джерел електроенергії та вважається  базовим: з аміаку на підприємстві роблять інші види добрив – такі як аміачну селітру, ВАС, аміачну воду. Введення генераційного обладнання дозволяє стабілізувати виробничі процеси на підприємстві.

До 1 вересня 2024 року Черкаський «Азот» та «Рівнеазот» здатні виготовити 260 тис. тонн азотних добрив, а до завершення осіннього сезону – 1 млн тонн для потреб українського ринку. Під час осінньої посівної українські аграрії вносять близько 30-40% всіх добрив, які використовуються протягом року.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *