Про резерв 60+ на ланах та дивовижне «випаровування» соєвих площ під час збирання

Про резерв 60+ на ланах та дивовижне «випаровування» соєвих площ під час збирання - INFBusiness

Одна з найбільших проблем, з якою стикаються ледь не в кожному господарстві під час  нинішніх жнив – брак кадрів. Механізаторів призовного віку мобілізують на війну, тож у агроформуваннях активно задіюють резерви 60+. Пенсіонери сідають за штурвали комбайнів. Але людей у таку гарячу пору все одно не вистачає. Деінде навіть керівники сільгосппідприємств, агрономи та інші спеціалісти, котрі раніше контролювали хід косовиці на легковику, тепер самі змушені сідати за кермо вантажівки і вивозити зерно з-під «Джон-Дірів» та «Клаасів».  

Спекотна погода, що може негативно позначитися на пізніх та технічних культурах, таких як кукурудза або соняшник, активізувала жнива колосових. Аграрії засипали у засіки більш як 8,4 мільйона тонн зерна – за тиждень додалося понад 5 млн.  Хоча торік на цей час було заледве 2 млн. Середня врожайність у 36 ц/га не надто вражає, але з просуванням косовиці вона має збільшуватися, особливо, коли справа дійде до такого «важковаговика», як кукурудза.

За валом у лідерах пшениця – її хлібороби засипали у засіки понад 5,7 мільйона тонн за врожайності у 37,9 ц/га. Ячмінь, який почали косити раніше, стишує хід. Цієї теж важливої культури намолочено 2,4 млн тонн (37,7 ц/га). В активі хліборобів 260,9 тис тонн гороху, що дає на круг по 20,5 центнера, та майже 1,1 млн тонн ріпаку (21,7 ц/га). Також стартували жнива на ланах з просом – на Херсонщині отримали його перші 50 тонн за врожайності 10 ц/га.         

Не зовсім зрозуміло, що з соєю, зібрана площа під якою на Дніпропетровщині, за оперативними даними, за тиждень змінилася з 0,2 тис. га до 0,15 тисяч, а кількість намолоченого з 0,3 тис. тонн дивним чином скоротилася до 0,29 тис. Хоча все це можна пояснити звичайним округленням. Також на Дніпропетровщині неймовірна минулотижнева  найбільша в країні середня врожайність ріпаку в 79,5 ц/га «устаканилася» до нормальних 17,7 ц/га. Певне, після нашої публікації, чи то в області, чи в аграрному міністерстві зробили відповідні висновки і провели роботу над помилками. До речі, в Україні поки що не визначилися з загальними площами збирання. У таблиці з інформацією з полів по всіх культурах замість кількості посіяних гектарів – порожні клітинки. Відсутність таких даних, напевне,  аргументується бойовими діями, які тривають на нашій території.  

На лани вже вивели техніку господарства усіх регіонів. За зерновими намолотами серед областей у лідери знов вирвалася Одещина з результатом у 1 мільйон 621 тисяча тонн. Далі розташувалися Миколаївщина (1 млн 440 тис.) та Дніпропетровщина (1 млн 62 тис.) з Кіровоградщиною (1 млн 10 тис.). За середньою врожайністю продовжує передувати Івано-Франківщина, де намолочують по 66,6 ц/га. У трійці також Хмельниччина (64,4 ц/га) та Львівщина (63 ц/га).        

На пшеничних ланах перша за валом Миколаївщина (1 млн 19 тис.), слідом йдуть Одещина (995,7 тис.) та Дніпропетровщина (805,1 тис.).  За врожайністю попереду Івано-Франківщина, де на круг збирають 60 центнерів, друга – Черкащина (59,3 ц/га), третя – Львівщина (58,3).

Найбільше ячменю зібрали на Одещині – 557,8 тисячі тонн. Далеко позаду  Миколаївщина (347,2 тис.) та Кіровоградщина (263,4 тис.). За врожайністю у лідерах Івано-Франківщина  (67,3 ц/га), Хмельниччина (65,2 ц/га) та Львівщина (63,3 тис.).  

Валерій Друженко.

Малюнок Олексія Кустовського

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *