Верховна Рада може перенести строки оформлення невитребуваних земельних паїв

Верховна Рада може перенести строки оформлення невитребуваних земельних паїв - INFBusiness

Строк оформлення невитребуваних земельних паїв може бути продовжено до кінця воєнного стану і ще додатково на два роки, повідомив міністр аграрної політики та продовольства України Микола Сольський. Причиною такої відстрочки є певні обмеження функціоналу Державного земельного кадастру, які діють під час військового стану і створюють складнощі з оформленням паїв.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на Delo.ua.

«Я знаю, що в Верховній раді є думки, щоб перенести цей строк до закінчення військового стану плюс додаткові два роки. Особисто я вважаю, що це питання потрібно закрити якомога швидше, але у прихильників відстрочки теж є свої аргументи, які варто враховувати», – пояснив міністр.

Він також не виключає, що питання оформлення невитребуваних паїв можуть підхопити певні політичні сили, які намагатимуться сформувати в суспільстві ідею, що в громадян заберуть земельні паї. Через це буде знайдене рішення, здатне задовільнити всі зацікавлені сторони.

Згідно з нинішнім законодавством, власники невитребуваних земельних часток (паїв) або їх спадкоємці повинні до 1 січня 2025 року оформити право власності на ці земельні ділянки. Громадяни, які цього не зроблять, будуть вважатися такими, що відмовились від одержання земельної ділянки. 

Заступник міністра агрополітики Денис Башлик уточнив, що для відстрочки кінцевої дати оформлення невитребуваних земельних паїв Верховна Рада має прийняти відповідний закон, котрий в майбутньому буде зареєстрований в парламенті.

«Ризику не встигнути проголосувати його, як на мене, немає. Уряд та Верховна Рада мають однозначну позицію по цьому питанню, і відповідний закон буде ухвалено до 1 січня 2025 року», – повідомив заступник міністра.

З його слів, загальна площа невитребуваних паїв оцінюється в 400 тис. га. Це можна порівняти з усіма площами сільгоспземель такої країни як Ізраїль.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *