На демонстраційній локації проєкту «Прибуткове поле» (Київська область, Велика Олександрівка) триває посівна кампанія. У межах проєкту AgriLab разом із партнерами закладають низку агрорішень, щоб дослідити та наочно продемонструвати ефективність технологій, здатних забезпечити стабільний прибуток агровиробнику — з урахуванням викликів кризи та особливостей регіону.
«Це не просто поле — це експериментальна платформа, де ми тестуємо інновації, моделюємо виробничі ситуації та порівнюємо ефективність агротехнологій, — коментує CEO AgriLab Ярослав Бойко. — Посів культур цього сезону здійснюється з використанням інструментів точного та відновлювального землеробства: зонування поля, змінна норма висіву, диференційоване живлення, збереження та накопичення вуглецю, точний підбір макро- і мікроелементів відповідно до агрохімічного аналізу та культури. Наша мета — показати, як ресурсоощадні технології впливають на урожайність, економічну ефективність і сталість господарства. І найголовніше — дати аграрію чіткі метрики та приклади, завдяки яким цього можна досягти».
Підготовка полів у межах проєкту «Прибуткове поле» розпочалася ще з ранньої весни — з тестування різних рішень для ефективного управління рослинними рештками.
На одній із демонстраційних ділянок було застосовано штригельну борону Volta 6000 від компанії «Технополь» у поєднанні з внесенням КАС-32 — для активізації процесу мінералізації решток попередника. На іншій — протестовано рішення від компанії BEDNAR, зокрема коток-подрібнювач DURACUT TE 12400 та роторний подрібнювач MULCHER MZ. Основна мета — досягти рівномірного подрібнення та мульчування органічної маси з подальшим якісним її розподілом по полю.
Источник: www.agroportal.ua