Площі під кавунами та динями на Миколаївщині збільшили 28%

Площі під кавунами та динями на Миколаївщині збільшили 28% - INFBusiness

У 2024 році площі вирощування кавунів та динь у Миколаївській області зросли на 28 відсотків порівняно з попереднім роком. Це призвело до підвищення врожайності та зниження цін на кавуни на 30-40 відсотків.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на Суспільне.

Агроном Юрій Запорожченко з села Новопетрівка вперше використовує крапельне зрошення для вирощування кавунів. Він зазначає, що найбільша проблема — це дефіцит вологи.

«Ми бачимо тріщини у землі, кавун в’яне через недостатню вологість. Ми поливаємо кожні два дні, адже земля пересихає, а кавун на 90 відсотків складається з води», — пояснив Запорожченко.

Він також зазначив, що оптимальна температура для вирощування баштанних – 30 градусів.

«40 гектарів, планували отримувати 50-60 тонн за гектара кавуна. Зараз дивимося, ситуація трохи змінюється. І добрива, і погодні умови, і обробіток, полив – все впливає на якість кавуна, яку ми вже тоді отримуємо», — зазначив агроном.

Керівник новопетрівського відділення агропідприємства Артем Пекера зазначив, що у Новопетрівці вирощують два види кавунів — ультраранній та сортовий. Ультраранній кавун збирають вже у кінці червня. Для цього використовується мульчувальна плівка.

«На відкритому ґрунті температура досягає 62-65 градусів, через що багато кавунів псуються, не дозрівши».

У 2024 році ціни на кавуни знизилися на 30-40 відсотків порівняно з 2023 роком.

«Якщо минулого року ціни трималися на рівні 15-25 гривень, то зараз з поля кавуни продаються по 8-11 гривень», – зазначив Артем Пекера.

У Департаменті агропромислового розвитку Миколаївської обласної військової адміністрації повідомили, що баштанні культури вирощують у кожному районі області. У 2024 році кавуни посіяли на площі 1550 гектарів, що на 20 відсотків більше порівняно з 2023 роком, а дині — на площі 691 гектар, що на вісім відсотків більше.

«Щорічний показник посівних площ баштанних культур становить близько 2000 гектарів. Більша частина баштанних культур зосереджена в господарствах населення — близько 80%, решта 20% — у сільськогосподарських підприємствах», – повідомили в департаменті.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *