На ринку ріпаку сформувались чинники, які штовхатимуть ціни вгору

На ринку ріпаку сформувались чинники, які штовхатимуть ціни вгору - INFBusiness

Світовий ринок ріпаку у 2024/25 МР може продемонструвати «бичачий» тренд завдяки перспективам скорочення врожаю в топвиробниках — Україні, Канаді та Австралії.

Таку думку висловив аналітик Barva Invest Андрій Новосьолов, повідомляє ASAP Agri.

Він зауважив, що в ЄС були посушливі погодні умови під час посівної, це обмежило кількість посівних площ. Далі була неідеальна погода — заморозки в Німеччині, Україні, Франції, що завдало шкоди посівам, які почали рано цвісти. Отже загалом наразі постало питання, наскільки меншим може бути врожай у ЄС, хоча він однозначно буде нижчим, ніж торік. 

«Для України це цікавий момент, адже з огляду на стан ринку ріпаку в ЄС, загальний імпортний попит Європи може бути вищим», — зазначив Новосьолов.

Канада у новому сезоні може запропонувати непоганий врожай каноли світовому ринку, тоді як за Австралією та перспективами її врожаю, на його думку, потрібно буде спостерігати. Хоча наразі очікується, що Австралія може зібрати менший урожай каноли. 

Тож загалом світова пропозиція каноли у світі у 2024/25 МР буде меншою, а отже у світі буде вища імпортна потреба, вважає експерт.

«В Україні валовий збір також буде не найкращим порівняно з попереднім сезоном, а отже потенційно може скоротити свою пропозицію на світовому ринку. Але цікаво подивитися на обсяги переробки ріпаку в Україні. USDA прогнозує скорочення переробки з 1 млн т у 23/24 МР до 0,4 млн т у 2024/25 МР, хоча поки що обсяги визначити досить складно. Тут варто зазначити, що 2023/24 МР виявився незвичним для українського ринку, адже у перші 3 місяці сезону було перероблено 0,5 млн т ріпаку, хоча зазвичай у даний період Україна експортує 65% свого експортного потенціалу. Це пов’язано перш за все з роботою українських портів. За неспроможності відвантажити ріпак на експорт переробники почали активно його переробляти», — зазначив експерт.

І додав, що цього сезону можлива інша картина, адже український морський коридор, забезпечений ЗСУ, продовжує працювати, а отже Україна може побачити високу конкуренцію між переробниками та експортерами, що підтримується також перспективами збереження досить високих цін на ріпак у новому сезоні.

Источник: www.agroportal.ua

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *