В ЕКА назвали ставку страхування інвесткредитів від воєнних ризиків

В ЕКА назвали ставку страхування інвесткредитів від воєнних ризиків - INFBusiness

Експортно-кредитне агентство (ЕКА) цього тижня остаточно затвердить продукт страхування інвестиційних кредитів.

Про це на конференції повідомив голова правління ЕКА Руслан Гашев, пише «Інтерфакс-Україна».

«На початку квітня Кабінет Міністрів затвердив постановою перелік воєнних ризиків, які ми будемо страхувати, та умови такого страхування. Цього тижня ми маємо затвердити правлінням (ЕКА. — Ред.) продукт і типову форму договору. І ми вже ведемо розмови з одним із українських банків щодо страхування від воєнних ризиків інвестиційних кредитів», — сказав він.

Очільник ЕКА уточнив, що ціна такого страхування залежатиме в кожному окремому випадку від кількох чинників, і зазначив, що «сказати конкретно, скільки коштуватиме страхування, неможливо».

Серед факторів, що визначають його вартість, він назвав регіональне розташування (близькість до лінії фронту) і сферу діяльності. Наприклад, фермерському господарству страхування інвесткредиту може обійтися дешевше, тоді як підприємству, пов’язаному з енергетикою, — дорожче через більшу ймовірність атаки з боку рф.

Водночас Руслан Гашев назвав передбачену мінімальну ставку анонсованих продуктів страхування інвесткредитів та інвестицій.

«Можу сказати, що мінімальна вартість страхування інвестиційного кредиту буде близько 1% на рік, мінімальна вартість страхування прямої інвестиції буде приблизно в цьому ж діапазоні: 1,1-2%, — сказав він. — Ключове, що потрібно розуміти, — ми обмежені в наших можливостях розміром нашого капіталу, це одна справа. Друга справа, що ми за нашими внутрішніми процедурами не можемо надавати підтримку за проєктами, що перевищують 10% нашого капіталу. Тобто на один проєкт — це зараз 200 млн грн».

Гашев повідомив, що, крім запуску двох вищезазначених продуктів, у планах ЕКА на цей рік затвердити стратегію агентства на наступні 5 років.

«І, відповідно, вийти на обсяг підтриманого експорту близько 8 млрд грн цього року, але за тенденцією, я думаю, ми можемо підтримати мільярдів 10. Потім у нас постане питання збільшення нашого капіталу, яке ми повинні будемо комплексно вирішувати з нашим акціонером», — додав він.

Источник: www.agroportal.ua

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *