Українські аграрії звикли тримати зерно у себе, що іноді призводить до псування товару через відсутність елеваторного досвіду.
Про це в інтервʼю виданню delo.ua розповів засновник, співвласник та генеральний директор TESSLAGROUP Ігор Шевченко.
«Я би на місці виробника торгувався з елеваторами. Цей ринок готовий давати знижки і пільгові умови на зберігання та прийомку продукції. Зовсім не обов’язково будувати для себе», — каже Шевченко.
За його словами, у TESSLAGROUP зберігання коштує близько 100 грн/т на місяць, відвантаження — 200-240 грн/т, сушіння — 100-130 грн/т. Цього року в деяких регіонах сушіння було подекуди на рівні 80 грн/т.
Розцінки не є сталими, тому що весь елеваторний бізнес готовий іти на деякі поступки за великі об’єми і додаткові послуги, що може суттєво впливати на ціни, зазначає Шевченко.
Читайте також: У Волинській області збудували найбільше елеваторів з початку війни
Він додав, що зараз будівництв силосу на 5-7 тис. т коштує 100 $/т ємності, тобто $500-700 тис. лише за металічну «банку». З механізацією і конвеєрами це буде вже 120-150 $/т, а з сушаркою вийде ще дорожче.
Раніше в KMZ Industries розповіли, що аграрії фокусуються на будівництві потужностей для зберігання та перевалки, а не переробки зерна.
Источник: www.latifundist.com