Між Україною і Польщею завжди буде напруга, пов’язана з агропродукцією, – Надія Бігун

Між Україною і Польщею завжди буде напруга, пов’язана з агропродукцією, – Надія Бігун - INFBusiness

Україна та Польща – аграрні країни, і вони обидві претендують на один ринок, тому це буде весь час створювати напругу між країнами, вважає Надія Бігун, заступниця міністра економіки.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на ukrinform.

«Ну, по-перше, зараз мит немає, у нас безмитна торгівля з Євросоюзом, сподіваюся, що продовжимо цей режим. А друге – ми все одно рухаємося в бік єдиного ринку, і це питання часу, тому ці всі речі будуть переграватися. Тут інший виклик: Україна – аграрна країна, Польща – аграрна країна, дві аграрні країни претендують на один ринок, і, напевно, це буде створювати весь час нам напругу», – пояснила Надія Бігун.

З її слів, уже потрібно шукати рішення цієї проблеми, тому що це може стати на заваді вступу України до Євросоюзу. Але європейський ринок все одно буде відкриватися для українських продуктів.

«Будуть економічні інструменти працювати. Європейський Союз не покриває всі свої потреби, це величезний ринок, який імпортує чимало. Зараз світ розвертається від Китаю в інший бік, і всі країни цивілізованого світу розуміють, що їм треба себе убезпечити від ланцюга постачання, який Китай може в якийсь момент перекривати. Тому вони будуть поступово в своїх політиках впроваджувати стратегії економічної незалежності від країн, які потенційно можуть бути недружніми», – запевнила заступниця міністра.

Можливий вихід із ситуації – більш складна структура економіки, збільшення частки продуктів з доданою вартістю.

«Важливий момент, який забезпечує сталість нашої економіки – коли в нас є багато невеличких, середніх [бізнесів], які спроможні торгувати, бути конкурентоспроможними на зовнішніх ринках, створювати високомаржинальний продукт, платити конкурентні зарплати і навколо себе як би підтягувати громади, в яких вони існують», – пояснила Надія Бігун.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *