Можливі переговори можуть пройти в Стамбулі.
Туреччина працює над пропозиціями щодо відновлення “зернової угоди”, можливі переговори можуть пройти в Стамбулі.
Як пише Sabah, після виходу Росії з “зернової угоди” ситуація на світовому продовольчому ринку значно погіршилася.
“З тих пір, як Росія призупинила дію угоди, ціни на зерно в менш розвинених країнах зросли на 15 відсотків… Протягом місяця після того, як зернова ініціатива була припинена, в результаті бомбардувань було пошкоджено 220 тисяч тонн зерна, чого вистачило б на те, щоб прогодувати 810 тисяч осіб протягом року”, – пише видання.
Також Туреччина не вважає, що альтернатив за межами зернового коридору буде достатньо для запобігання небезпеці голоду і продовжує зусилля з відродження механізму “зернового коридору”.
“Туреччина працює над проектними пропозиціями, щоб зробити коридор функціональним, щоб не викликати глобальних проблем… Заявлено, що технічні переговори між Москвою і Києвом щодо активізації коридору можуть відбутися в Стамбулі”, – йдеться в статті.
Крім того, зазначає Sabah, на столі переговорів також знаходяться “пропозиції щодо більш справедливого розподілу зерна, що проходить через коридор, і віддачі пріоритету бідним країнам”.
Роль Туреччини в зерновій угоді
17 липня Росія офіційно відмовилася продовжити дію “зернової угоди”. Після цього ситуація в Чорному морі значно загострилася, а Міноборони країни-агресора пригрозило атакувати всі цивільні судна, що рухаються до українських портів. Крім того, російські окупанти почали атакувати українські портові потужності та зернову інфраструктуру.
У липні президент Туреччини Реджеп Ердоган зустрівся з президентом Володимиром Зеленським, який відвідав його країну, і на спільній прес-конференції заявив, що наполягає на продовженні дії зернової угоди. Також Ердоган сказав, що в серпні очікує приїзду Путіна.
16 серпня в російських телеграм-каналах з’явилася інформація, що російський диктатор Путін і президент Туреччини Ердоган можуть зустрітися в останній день серпня.
Водночас західні ЗМІ повідомляли, що Росія, Туреччина і Катар готують новий договір замість “зернової угоди” без участі України. Згідно з новою угодою, Росія постачатиме зерно в бідні країни, зокрема, в Африці. При цьому Туреччина буде виступати як організатор, а Катар – як спонсор поставок.