Фермерам із прикордонних областей вперше нарахували підвищену винагороду за техніку.

Міністерство економіки, довкілля та сільського господарства України вперше здійснило виплату збільшеної частки відшкодування вартості аграрної техніки та устаткування, вироблених в Україні, для агропідприємств з прикордонних територій, де ведуться бойові дії.

Цю інформацію поширила пресслужба відомства.

Зауважимо, що вища ставка відшкодування — 40% — застосовується з квітня 2026 року для агровиробників, чиї земельні ділянки на 80% або більше розміщені в зонах активних чи минулих бойових дій. Це відшкодування надається в рамках чинної програми компенсації вартості сільськогосподарської техніки та обладнання вітчизняного виробництва. Для інших учасників програми залишається чинною ставка у 25%.

П’ять агропідприємств із Донецької, Сумської, Миколаївської та Херсонської областей придбали сільськогосподарське обладнання та техніку загальною вартістю 7,9 млн грн. Серед придбаної продукції – вітчизняні сівалки, борони, обприскувачі, фронтальний навантажувач та супутнє обладнання. Загальна сума наданої компенсації складає 2,64 млн грн.

«Прифронтові населені пункти повинні зберігати свою економічну активність, незважаючи на постійні безпекові виклики. Збільшена ставка у 40% знижує для них витрати на інвестиції в необхідну техніку, а для вітчизняних виробників це стимулює додатковий попит і створює передумови для розвитку», — підкреслив заступник міністра економіки, довкілля та сільського господарства Віталій Кіндратів.

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *